ukáž sa novým kolegom

Kto je JobAngel? Konečne odhalené

Každý z nás. Vážne?! Poďme pekne poporiadku. Toto je totiž jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávame na stretnutiach. S klientami i kamarátmi. Dnes si predstavme typického JobAngela. Keď som napísal každý z nás, oslovoval som predovšetkým tých, ktorí nemajú problém pomôcť kamarátom, známym či kolegom.

Je to prirodzená ľudská vlastnosť, pomáhať druhým. Často len tak, bez nároku na honorár či uznanie. My sme tento fakt využili a rozhodli sa, že ho zakomponujeme do jednej z najzákladnejších ľudských činností. Každý z nás by mal totiž aj pracovať. No nie každý z nás je v práci šťastný, chodí tam rád a má motiváciu každé ráno vstať a ísť „zmeniť“ svet. Práve tu nastupuje Jobangel prvý krát.

JobAngel má totiž prehľad o zaujímavých a najnovších pozíciách a vie svojim kamarátom i známym ukázať novú šancu. Často aj úplne náhodne. Máme totiž usmevné príhody, keď učiteľka z materskej škôlky našla prácu pre IT manažéra. Alebo dievča zo Svitu Majka, viď náš homepage, pomohla kaviarni Štúr obsadiť ich vedúcu pracovníčku. Takže nikdy nevieš, kto ti vylepší deň a pošle ti na mail či profil úžasnú šancu na zmenu. Reštart kariéry.

Na druhej strane sú pozície, ktoré sú ťažko obsaditeľné. Často sa totiž hľadá Superman, Ninja a podobný hrdina. Vtedy nastupuje JobAngel znova. Práve on totiž pozná ľudí na LIn, FB, G+ a inej sociálnej sieti, kde sa hrdina nachádza. A firma tak nehľadá sama, ale pomáha jej „anjelský“ tím. Momentálne 523 poslov dobrých správ. Učiteľ, právnička, startupisti, grafička, murár či študent. Chceš patriť k nim? Jednoduché. Stačí nám prepojiť tvoj účet s Facebook profilom a si v našom tíme. O ďaľších výhodách jobangelovania si povieme nabudúce…

Viktor

Pridaj komentár